7 iemesli, kāpēc vasaras nometne ir nepieciešama gan bērniem, gan to vecākiem, gan pašiem audzinātājiem
Kad skolas sols jau aiz kalniem un sākusies vasara rodas jautājums, ko darīt ar bērniem? Protams ir variants tos atstāt mājās un lai jau paši kaut kā izklaidējas, sēž stundām ilgi pie datora vai zombējas televizorā, bet ir arī labāks veids, kā padarīt bērnam šo vasaru ne tikai jautru un aizraujošu, bet arī attīstīt prasmes, kuras šajā digitālajā laikmetā paliek otrajā plānā.

Jau ceturto vasaru es strādāju bērnu nometnēs par audzinātāju, tāpēc droši varu apgalvot, ka nometne nāk par labu visiem, gan bērniem, gan to vecākiem, un ir vismaz 7 iemesli sūtīt bērnu uz kādu no tām.
1. Laikmetā, kad bērni milzum daudz laika pavada pie datora, planšetēm un mobīlajiem, bērnu laukumi paliek tukšāki, pagalmos vairs neskraida bērneļi spēlējot futbolu vai kvadrātu, kā lai bērni iemācās kontaktēties ar citiem cilvēkiem? Vasaras nometnes ir balstītas un bērnu saliedēšanu, komandas gara izveidi un sadarbošanos savā starpā, kas sekmē SOCIĀLO IEMAŅU ATTĪSTĪŠANU.
2. Diez vai es kādu pārsteigšu sakot, ka lielai daļai mūsdienu bērnu ir problēmas ar lieko svaru, kas rada tajos gan nepārliecinātību sevī, gan protams arī veselības problēmas. Es nevēlos teikt, ka nometnē bērni kļūs slaidi un sportiski, BET pateicoties spēlēm, sacensībām, pārgājieniem, tas var kļūt par lielisku startu VESELĪGA DZĪVESVEIDA IZVEIDEI.
3. Liela daļa no nometnēm ir starptautiskas, respektīvi, tajās ir gan audzinātāji, gan bērni no dažādām valstīm, pateicoties kam bērni gan apgūst citas VALODAS (krievu, angļu), gan protams arī iegūst draugus no Latvijas un citām valstīm.
4. Es personīgi, kā audzinātāja esmu redzējusi gan kā rodas spēcīga DRAUDZĪBA starp bērniem, kas ilgst gadiem, gan arī pati esmu atradusi tuvus draugus kolēģu starpā.
5. Zinu, ka daudzus vecākus biedē domā- “Nu kā gan mans bērns varēs izturēt bez manis gandrīz 2 nedēļas.” Un ziniet, 95% gadījumu izturēs, protams, pašiem jaunākajiem bērniem iet grūtāk, bet pēc pirmajām 3-5 dienām tie adoptējas un ieiet režīmā, kas attīsta bērnā PATSTĀVĪBU.
6. Iespējams, iepriekšējais punkts Jūs nedaudz nobiedēja un šad tad tiešām biedē vecākus, kad bērns, kurš iepriekš nevarēja aizmigt bez mammas, nometnē vairākas dienas nezvana mammai, vai zvanot saka: “Mammu, man nav laika runāt pa telefonu. Atā”. Neviļus iezogas prātā doma, ka bērns vairs neskumst pēc vecākiem un pārrodoties mājās būs nedaudz attālināts, bet ticiet man pēc pusotras nedēļas bērna prombūtnes, Jūs saņemsiet VISSIRSNĪGĀKOS VĀRDUS UN SILTĀKOS APSKĀVIENUS no bērna.
7. Saprotu, saprotu, daži no Jums nevar pat iedomāties tik ilgu laiku bez sava bērna, bet arī Jūs esat pelnījuši nelielu ATPŪTU no sava zelta gabaliņa, un Jums parādīsies vairāk laika jums pašiem, iespējams, aiziet uz teātri, ko sen jau neesat darījuši, jo “jāgatavo taču vakariņas”, vai arī ar otru pusīti sapucēties un aiziet uz restorānu. Kāpēc ne?
Kas attiecās uz mani pašu, šīs četras vasaras man atnesa tik daudz patīkamu emociju, apskāvienu, smieklu, smaidu, šad tad galvassāpju un sāpošu muskuļu, bet šī pieredze ir neaizmirstama un šīs atmiņas pavadīs mani visu dzīvi. Un paldies maniem kolēģiem, audzēkņiem, to vecākiem, organizētājiem un visiem, kuri mani atbalstīja visu šo laiku. Ceru, ka šis nelielais raksts Jums kaut nedaudz palīdzēja ar vienu aci ieskatīties nometnes dzīvē un izlemt par labu vasaras nometnei.😘